Hakkımızda

Firmamız 1967 yılında İstanbul Hasköy'de "His İzolatör Demir ve Civata Sanayii - Selahattin Çelikel ve Ortağı" adı altında izolatör demiri, soğuk demir çekme, bağlantı elemanları ve yedek parça imalatı konularında faaliyete başlamıştır.

1980 yılında "His Civata A.Ş." olarak ünvanını değiştirmiş, 2004 yılında ise İstanbul - İkitelli'deki yeni fabrika binasına taşınıp "His Civata ve Makina San. Tic. Ltd. Şti." olarak unvan değişikliği yapmıştır.

Kaliteli üretimin ışığı ile gelişen teknolojiye bağlı olarak, makine parkurunu güçlendirmiş ve bugün, kendine ait İstanbul ve Tekirdağ’da toplam 4350 m2 kapalı alanda üretimine devam etmektedir.
 
Yüksek Mukavemetli Çelik ve Paslanmaz Bağlantı Elemanları (M12-150 arası cıvata, somun, pul, saplama ), Özel Makina İmalatı, Yedek Parça, Özel Metal İmalatlar, İmalat ve Yapı Çelikleri Satışı faaliyet gösterdiğimiz sektörlerdir. 
 
Kalitemiz, 1983 yılında almış olduğumuz çeşitli TSE belgeleri ve başarı plaketleri ile kanıtlanmıştır. Bugün de CE, ISO 9001, OHSAS 1800 belgelerine sahiptir.
 
Güçlü ve uzman kadromuz, sürekli yenilenen teknolojimiz, AR-GE çalışmaları ile desteklenen yeni projelerimiz ve kaliteyi amaç değil zorunluluk bilen yönetimimizle yurtiçi ve yurtdışı sektörlere hizmet vermekten gururluyuz.

Vizyonumuz
 
Gelişen teknolojik şartlara uyum göstererek yaratıcı yaklaşımlar, uygulanabilir çözümler üretmek ve farklılıklar yaratarak ülkemiz yararına kalıcı üstünlükler sağlamaktır.  
 
Misyonumuz
 
Müşterilerimizin beklentilerine ve ihtiyaçlarına cevap vererek ürünleri en ekonomik şartlarda sürekli ve güvenilir bir kalitede üretmek, pazar paylarını ve rekabet güçlerini arttırmaktır.

Yeni Fabrika Yatırımımız
 
Ürün çeşitliliği, kapasite ve modernizasyon çalışmaları amacıyla 2011 yılında Malkara Organize Sanayi Bölgesinden almış olduğumuz 10.000 m2 arsamız üzerine yatırımımız devam etmektedir.

Proje kapsamında 6.000 m2 prefabrik fabrika inşaatımız 2013 yılında başlamış ve şuanda da devam ederek inşaatın %90’lık bir bölümü bitmiş bulunmaktadır.
2017 yılının 2.çeyreğinde fabrikamızı tamamıyla bitirip faaliyete geçireceğiz. 

2013 yılından bu yana fabrika inşaatımızın iskelet hali bittikten sonra His Cıvata olarak üretim makinelerini sürekli sevk edip yatırımımızı hiçbir zaman kesmedik.


Sertifikalarımız